Warning: Creating default object from empty value in /home/telsiute/domains/telsiuteatras.lt/public_html/senoji/wp-content/plugins/widgetize-pages-light/include/otw_labels/otw_sbm_grid_manager_object.labels.php on line 2

Warning: Creating default object from empty value in /home/telsiute/domains/telsiuteatras.lt/public_html/senoji/wp-content/plugins/widgetize-pages-light/include/otw_labels/otw_sbm_shortcode_object.labels.php on line 2

Warning: Creating default object from empty value in /home/telsiute/domains/telsiuteatras.lt/public_html/senoji/wp-content/plugins/widgetize-pages-light/include/otw_labels/otw_sbm_factory_object.labels.php on line 2
ŠOK’as – Žemaitės Dramos Teatras
Close

ŠOK’as

Profesionaliojo meno plėtra – šokio festivalyje „ŠOK‘as“
Siekiant paskatinti profesionaliojo meno plėtrą, Telšiuose rengiamas pirmasis baletą ir šiuolaikinį šokį jungiantis projektas – festivalis „ŠOK'as“. Juo siekiama įvairioms visuomenės grupėms prieinamo meninio ir kultūrinio švietimo, taip pat sudaryti sąlygas kultūra besidomintiems telšiškiams įgyti naujų, praturtinančių patirčių. Festivalį organizuoja Telšių Žemaitės dramos teatras, projekto idėjos autorė ir koordinatorė –choreografė Ina Levickienė.
Pagrindinis festivalio akcentas – žmogus, jo virsmo etapai iš kūdikio į vaiką, iš vaiko į paauglį, iš paauglio į suaugusįjį, iš suaugusio į senolį, iš senolio į dulkę. Judesiu išreiškiamos visos emocijos, esančios žmogaus viduje, tad šokis reikšmingas žmogaus evoliucijai tiek menine, tiek socialine prasme.
Projektas jau prasidėjo organizuojamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis Telšių Žemaitės dramos teatro šokių studijos šokėjams (vad. I. Levickienė), kurias veda profesionalus choreografas Marijanas Staniulėnas.
„Projekto metu ieškosime šokio meno rūšių skirtumų bei panašumų, o festivalyje „ŠOK‘as“ vienoje scenoje žiūrovui bus atskleistos profesionaliojo šokio meno ypatybės, pabrėžiant subtilias šokio detales ir įvairių pasirodymų metu akcentuota, kad klasika su modernizmu gali tapti vienos terpės dalyviais“, – intriguoja I. Levickienė.
Šokio festivalyje lapkritį planuojama parodyti penkis įvairių šokio žanrų spektaklius. Pilną netikėtų, spalvotų daiktų, skatinančių mažuosius žiūrovus kartu su šokėjais tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplink supantį pasaulį pristatys „Baltijos baleto teatras“ balete vaikams „Saldainių fėjos“. Tai gėrio ir blogio, pykčio ir taikos paralelė, akcentuojanti, jog augant žmogui, ne visuomet jį lydi ryškūs akcentai, ne visuomet globoja šiltos mamos rankos, kad kasdienybę sudrumsčia netikėtai atplaukę juodi debesys. Virsmas iš vaiko į suaugusįjį ypač sunkus. Tai apmastymų, maištavimo, pašėlusių idėjų ir dar neišmėgintų patirčių paieška. Šiam tarpsniui pasirinktas choreografo Marijano Staniulėno spektaklis „JAU NE TAS“, kuriame pristatomos ir nagrinėjamos tokios šiuolaikiškos temos, kaip nepažabota technologijų ir su tuo tenkančio itin didelio informacijos kiekio intervencija į jauno žmogaus gyvenimą, jo pasauliu pasitikinčią sąmonę. Iš viso to kylantis nuolatinis nerimas ir psichologinė įtampa sukelia, rodos, niekaip nesibaigiančią kovos prieš patį save būseną. Gražiausiam gyvenimo tarpsniui – jaunystei – įprasminti pasirinktas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio spektaklis pagal V. Šekspyro komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“. Spektaklis „Vasarvidžio naktis“ per judesį žiūrovui padės atsakyti į keliamus klausimus: kada mes esame savimi? kada esame mūsų susikurtos tapatybės ir vaidmenys? kur yra teatras, o kur yra
realybė? kur mes esame tikresni – savo susikurtuose vaidmenyse realybėje, ar keistame pasąmonės valdomame sapnų pasaulyje? „Šeiko šokio teatras“ pristatys šokio spektaklį „ASIDE“. Jis gilinasi į saviraiškos, noro būti suprastam, atstūmimo ir ryšio su kitu aplinka paieškų temas. Dviejų šokėjų nepaliaujamas, jautrus, tikslus judesys ir atšiauri elektroninė muzika scenoje atveria trapias žmogiškų santykių kūrimo pastangas. Intymi spektaklio atmosfera, verčianti su šokėjais kvėpuoti vienu ritmu ir itin techniškas atlikimas įtraukia žiūrovus į nesiliaujantį sceninį veiksmą. Brandžiam žmogui būdingas ryšys su gamta, glaudus santykis su žmonėmis ir greta slenkanti vienatvė, jausmai, nuomonės ir nuostatų raiška, filosofinis požiūris į gyvenimą. Žmogaus evoliucijos atomazgai įprasminti pasirinktas Baltijos baleto teatro šokio spektaklis „Vienatvės armija“ (režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė).
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

Telšių Žemaitės dramos teatro choreografė
Ina Levickienė

Telšių Žemaitės dramos teatras rengia Lietuvos kultūros tarybos ir Telšių rajono savivaldybės
finansuotą projektą profesionalaus šokio festivalį „ŠOK‘as“ (projekto vadovė ir idėjos autorė Telšių
Žemaitės dramos teatro choreografė Ina Levickienė).
Projekto startas – prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės su profesionaliais šokėjais, siekiant pristatyti
šiuolaikinio šokio tendencijas.
Prasidėjus projektui Telšiuose jau lankėsi ir Telšių Žemaitės dramos teatro šokėjus mokytis šokio
gudrybių bei priimti naujus kūrybinius iššūkius pakvietė šokio pedagogas, su įvairiais stiliais
dirbantis choreografas Marijanas Staniulėnas.

Pagreitį įgauna Telšių Žemaitės dramos teatro projektas – profesionalaus šokio festivalis „ŠOK‘as“
(projekto idėjos autorė ir koordinatorė Telšių žemaitės dramos teatro choreografė Ina Levickienė).
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.
Festivalis prasidės lapkričio 24 d., o iki jo – paruošiamieji darbai ir jau prasidėjusios kūrybinės
dirbtuvės su profesionaliais šokėjais, siekiant pristatyti šiuolaikinio šokio tendencijas. Kartu su
teatro šokių grupe dirba ir kūrybines dirbtuves rengia šokio pedagogas, su įvairiais stiliais dirbantis
choreografas Marijanas Staniulėnas.


Tikėjimas tuo, ką darai – yra viena iš paramos ir bendrystės ateičiai sąlygų“, todėl nuoširdžiai dėkojame rėmėjams „Picų namelis“ (Kęstučio g.1, Telšiai) už gardžias picas kūrybinių dirbtuvių dalyviams 🍕🍕🍕 🤜🤛 ir rėmėjams „Teatro kavinė“ už pietus kūrybinių dirbtuvių vedėjams.